Житомирські лісівники висіяли насіння унікальної культури - павловнії


Житомирські лісівники висіяли насіння унікальної культури - павловнії

Павлония - это хорошо,  но.... Связывать её внедрение с усыханием хвойных опрометчиво...  В условиях сухих и типа свежих боров и суборей можете о ней смело забыть...Вообще это порода для брошенных с.-х. угодий, причем требующая апробации....М.П.

Протягом останніх років кліматичні умови вносять свої корективи у ведення лісового господарства. Проблемою всихання хвойних лісових насаджень стурбовані лісівники як на території України так і за її межами.

Впродовж останніх років фіксуються всихання насаджень на багатьох площах. Проведені наукові дослідження виділяють ряд головних причин цього: природні факториі передусім пониження рівня грунтових вод, коренева губка, поява шкідників.
Лісові культури, особливо в молодому віці, характеризуються низькою стійкістю до дії комах, коренегризів і хвороб. До того ж сьогодні, крім хрущів і комах, на культурах дедалі частіше трапляються нові, інвазивні і навіть карантинні види. Через велику кількість ландшафтних компаній, торгових фірм, які імпортують декоративні рослини для садів і парків, на територію України ввозиться багато нових шкідників і хвороб, які можуть дати осередки масового розмноження. Тому, сьогодні у лісівників є завдання вирощувати породи дерев, які спроможні виживати і розвиватися в екстремальних умовах.

 

Цієї весни лісівники ДП «Житомирський лісгосп» закупили та висіяли насіння павловнії. Це штучно виведений і клонований вид - PaulowniaCloneinVitro 112 R.

Із вирощеного садивного матеріалу павловнії планується створити експериментальне насадження.

Деревина павловнії є чудовою сировиною для будівельної галузі, меблевої промисловості, в авіабудуванні та суднобудуванні, а також для отримання біопалива. Воно має гарні показники тепловіддачі і може вирішити питання енергетичної кризи. Один із перспективних напрямків – отримання біоетанолу та виготовлення пілетів ( 2 кг павловнії дорівнює літру дизельного палива).

Цей клон був запатентований і отримав всі міжнародні сертифікати та дозволи. Рослина спеціально виведена для швидкого відновлювання лісів, а також завдяки великому листовому покриттю може поглинати у великій кількості СО2 і озонує навколишній простір, що є незамінним для міських парків та насаджень вздовж доріг і магістралей. Плюс до всього, з кожного гектара можна збирати до 700 кг меду.

На грунтах, де є ерозія, PaulowniaCloneinVitro 112 R може бути використана як відновник. Завдяки глибокій кореневій системі, вона насичує грунт азотом. Через відсутність в деревині смол, запобігає лісовим пожежам. Витримує температурний режим від – 27 до + 45 0С, стійка до хвороб і шкідників.

Також, Житомирські лісівники планують збільшити асортимент декоративних порід. Підприємство закупило та висіяло насіння ялиці білої, ялиці бальзамічної, сосни жовтої, тюльпанного дерева, клена червоного та павловнії декоративної.
 Автор: ДП «Житомирський лісгосп», Ірина Шевчук
Источник: 1.zt.ua, 16.05.2017

Останні коментарі

Оформлення лісгоспів (Каталог 2016 року)

Сайти лісової галузі

Пошук

Вхід

bigmir)net TOP 100 службы мониторинга серверов Яндекс.Метрика Разработка сайта